شنبه, ۲۳ تیر ۱۴۰۳ - Saturday, 13 July 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۱۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی نقطه عطفی در حوزه انرژی است
بوشهر- امام جمعه دیر گفت: تکمیل و راه اندازی پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی پس از وقفه‌ای ۲۰ ساله، نقطه عطف مهمی برای بخش انرژی کشور ما است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی امروز در خطبه‌های نمازجمعه بندر دیر با تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: از بازماندگان شهدای کربلا درس صبر و استقامت و پایداری بگیریم.

امام جمعه بندر دیر افزود: امروز دشمنان از راه‌های مختلف به وسیله فشارهای اقتصادی، تحریم‌ها، تبلیغات و خرابکاری به دنبال تضعیف نظام اسلامی هستند و ما باید در مقابل آنها ایستادگی کنیم.

وی با اعلام اینکه از اهلبیت امام حسین (ع) درس تبیین و روشنگری بگیریم، بیان کرد: امروز با جنگ نرم و تبلیغات گمراه کننده و شبانه روزی دشمن مواجه هستیم و همه ما در محیط خانواده و اجتماع و هرجایی که می‌توانیم تأثیرگذار باشیم وظبفه داریم روشنگری کنیم.

حسینی با بیان اینکه اربعین روز پیروزی حسین بن علی (ع) است، ادامه داد: با پیروی از زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) و اهلبیت، یاد شهدا را در جامعه زنده نگه داریم و از خون شهدا پاسداری کنیم.

پیاده روی اربعین تحول آفرین است

وی پیاده روی اربعین را تحول آفرین دانست و گفت: پیاده روی اربعین نوید بخش زمینه سازی ملت‌های مسلمان برای ظهور امام زمان (عج) و ایجاد تمدن نوین اسلامی است.

امام جمعه دیر با اشاره به برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین در شهرستان دیر، خاطرنشان کرد: همه مردم و دستگاه‌های مختلف برای برگزاری باشکوه این مراسم با توجه به گرمای هوا از نظر امکانات رفاهی و ایاب و ذهاب کمک کنند.

وی درباره روز نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، عنوان کرد: ایران اسلامی امروز قدرت مطلق پدافند هوایی در منطقه است و تجهیزات ما به روز ترین تجهیزات در جهان است و در حوزه جنگ الکترونیک در سطح جهان حرف اول می زنیم.

حسینی با گرامیداشت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری و روز مبارزه با استعمار انگلیس، گفت: به گفته مقام معظم رهبری در زمان تسلط بیگانگان بر ایران، نمایندگان بیگانه مال مردم را می‌خوردند و بر آنها حکمرانی و با ملت ایران با تحقیر برخورد می‌کردند، در چنین شرایطی در هر گوشه از کشور مردان شجاعی پیدا شدند که به جکم دین جهاد را بر خود واجب دانستند که یکی از این افراد رییسعلی دلواری بود.

دستاورد بزرگ افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به عسلویه برای افتتاح فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی، افزود: تکمیل و راه اندازی این پروژه پس از وقفه‌ای ۲۰ ساله که شرکت‌های خارجی متأسفانه با وجود قراردادهایی که بسته بودند تعهداتشان را زیر پا می‌گذاشتند، نقطه عطف مهمی برای بخش انرژی کشور ما است.

امام جمعه دیر ابراز کرد: تکمیل این پروژه به دست متخصصان و پیمانکاران داخلی ما از یک سو درس عبرتی است که دیگر چشم به بیگانگان ندوزیم و اقدامات خود را به بیگانگان گره نزنیم و این نوید را برای ما دارد که اگر روی پای خود بایستیم و به توانایی‌ها و داشته‌ها و توانمندی‌ها و نیروهای متخصص داخلی خود تکیه کنیم هم تحریم‌ها بی اثر خواهد شد و هم کارها زودتر به انجام خواهد رسید.

حسینی با بیان اینکه فاز ۱۱ پارس جنوبی ظرف کمتر از ۲ سال به دست توانمند نیروهای داخلی با تجهیزات و فناوری‌های تمام ایرانی به بهره برداری رسید، خاطرنشان کرد: اقدامات مبتکرانه و نوآورانه‌ای همچون جابه جایی یک سکو برای اولین بار انجام شد.

وی اضافه کرد: سال‌ها است که کشور همسایه ما از میدان مشترک گازی بهره برداری می‌کند و این ۲۰ سال برای ما خیلی ضرر و زیان در پی داشت و همین که ما امروز می‌توانیم از این میدان گازی مشترک بهره برداری بیشتری داشته باشیم این اولین دستاورد است.

امام جمعه دیر عنوان کرد: همچنین بخش عمده‌ای از مشکل ناترازی گازی کشور را در فصل سرما حل و ارزش افزوده زیادی برای کشور ایجاد می‌کند و درآمدهای ارزی کشور را افزایش می‌دهد و هم به تأمین انرژی نیروگاه‌ها و کاهش خاموشی صنایع فولادسازی و پتروشیمی‌ها کمک خواهد کرد.

کار بزرگ کشف و خنثی سازی شبکه خرابکاری دشمن

وی مسئله کشف و خنثی سازی بزرگترین شبکه خرابکاری در صنعت موشکی کشور را دستاورد بزرگی دانست و ابراز کرد: دشمنان چون می‌دانند قدرت و اقتدار ما از صنعت موشکی است برای همین می‌گویند شما نباید موشک داشته باشید.

حسینی افزود: رژیم صهیونیستی مدتی بود که تهدید می‌کرد که ایران را غافلگیر و از جایی ضربه خواهیم زد و فکر می‌کردند برنامه‌هایشان آن گونه که خود می‌خواهند جلو خواهد رفت غافل از اینکه نیروهای هوشیار و بیدار ما در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع شبانه روزی مسائل را رصد و نیروهای نفوذی دشمن را شناسایی و برنامه‌های دشمن را پیگیری می‌کنند.

وی اظهار کرد: در ماه‌های گذشته شبکه کاملاً حرفه‌ای که می‌خواست با همکاری برخی عوامل نفوذی قطعات معیوب و تجهیز شده را برای بکارگیری در تولید موشک‌های پیشرفته در صنایع موشکی وزارت دفاع به چرخه تولید وارد کند در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع گرفتار شدند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه این شبکه با هدایت مستقیم سازمان موساد رژیم صهیونیستی به دنبال ضربه زدن به خطوط صنعت موشکی ما و کارکنان شاغل در این حوزه بودند، یادآور شد: با وجود برنامه پیچیده دشمنان با دستگیری عوامل این برنامه این شبکه خرابکاری منهدم و این عملیات به طور کامل خنثی شد که کار بزرگی بود.

لزوم اطلاع رسانی فعالیت‌های دولت و رفع مشکلات معیشتی مردم

حسینی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، تاکید کرد: شهیدان رجایی و باهنر دنبال جلب رضایت خدا و کار برای مردم بودند، بنابراین اسم رمز همه دولت‌های نظام اسلامی باید کسب رضای الهی و کار برای مردم باشد.

وی با تاکید بر اینکه حضور بین مردم و مواجهه مستقیم و صمیمی و متواضعانه با آنها بسیار با ارزش است، اضافه کرد: ما حق نداریم از جایگاه بالا و متکبرانه با مردم حرف بزنیم زیرا ما کسی نیستیم و آنچه هست به مردم تعلق دارد.

خطیب جمعه دیر گفت: همه کارگزاران ما این اعتقاد و باور را داشته باشند که ما آنچه داریم مردم به ما داده‌اند آن هم برای خدمت به ما داده‌اند.

وی گفت: اقدامات ارزشمند مسئولان در عرصه‌های مختلف به دو علت دیده نمی‌شود، یکی نارسایی در زبان رسانه‌ای دولت و دیگری مشکلات معیشتی مردم از جمله گرانی شدید در برخی مواد غذایی و گرانی مستاصل کننده در بخش مسکن مثل غبار مانع دیدن کارهای اساسی دولت شده است.

حسینی تاکید کرد: دولتمردان نسبت به اطلاع رسانی فعالیت‌ها و رفع مشکلات معیشتی مردم که بسیار مهم است توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی تحریم‌های دشمن گروگان گرفتن معیشت مردم است، یادآور شد: برخی اقدامات قوی و مثبت دولت در زمینه اقتصاد و شاخص‌های اقتصاد کلان مثل افزایش رشد اقتصادی به خصوص در بخش صنعت، افزایش رشد سرمایه گذاری، کاهش رشد نقدینگی و بیکاری و ضریب جینی، افزایش صادرات، تقویت نظام مالیاتی، افزایش محصولات پتروشیمی و کارهای ارزنده‌ای در زمینه نفت و گاز و راه اندازی چندهزار کارگاه تعطیل و نیمه تعطیل از اقدامات قابل تقدیر دولت است که اثرگذاری آنها در زندگی مردم نیاز به گذشت زمان دارد.

امام جمعه دیر افزود: در حوزه سیاست خارجی نیز تحرک بسیار خوبی از جمله ارتباط با همسایگان و همه دولت‌ها در دنیا با یک استثنای محدود و عضویت در دو پیمان مهم بین المللی شانگهای و بریکس صورت گرفته است.

اقتصاد و فرهنگ دو اولویت اصلی کشور

وی با تاکید براینکه اولویت اصلی کشور اقتصاد و فرهنگ است، بیان کرد: باید در کنار توجه به اقتصاد به مسائل فرهنگی هم توجه شود، مخصوصاً گاهی اوقات همانطوری که دشمن برای خرابکاری در صنعت دفاعی و موشکی ما برنامه دارد، در رابطه با مسائل فرهنگی هم بیکار نیست و مسائل و ناهنجاری‌هایی که در کشور می‌بینید و این وضعیتی که در بحث حجاب و مسائل دیگر برخی دامن می‌زنند یقین بدانید دست دشمن پشت پرده است و طراحی و برنامه ریزی و هزینه می‌کند.

کد خبر 61743
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار