دوشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۳ - Monday, 27 May 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
کار مردم بر زمین نماند/ادارات مطلق تعطیل نباشند
بندرعباس -استاندار هرمزگان با بیان اینکه ادارات به طورمطلق تعطیل نباشند، گفت: کاهش حضور کارکنان در ادارات با تشخیص مدیران دستگاه ها و به صورت دورکاری انجام شود ونباید کار مردم بر زمین بماند.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی ظهر شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به ادامه طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها در هرمزگان و ابلاغ بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سوی معاون اول رییس جمهور، گفت: آنچه در نشست امروز ستاد ملی کرونا مطرح شد، به معنی تعطیلی مطلق ادارات نیست، بلکه بر اساس این بخشنامه، مدیران دستگاه ها مجوز دارند تا سقف یک سوم و یا کمتر از آن، کارکنان را از حضور در محل کار معاف و کارکنان نسبت به دورکاری و انجام امورات دستگاه های اجرایی اقدام کنند.

همتی گفت: تصمیم گیری مدیران برای دورکاری کارکنان نباید خللی در روند ارائه خدمات ضروری به شهروندان ایجاد کند.

وی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی توسط دستگاه‌های اجرایی، افزود: اکثر خدمات دستگاه های خدماتی و اجرایی از طریق الکترونیکی قابل ارائه است و مردم می توانند خدمات مورد نیاز خود را از این طریق دریافت و از مراجعه حضوری که در خطرپذیری فرد و محیط اثرگذار است پرهیز کنند.

همتی، گفت: در حال حاضر بسیاری از فروشگاه ها و عرضه کنندگان کالا نیز ثبت سفارش الکترونیکی دارند که شهروندان می توانند با استفاده از این خدمات، از مراجعه حضور به مراکز و فروش پیشگیری کنند.

رییس قرارگاه و ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه حضور افراد مبتلا به بیماری کرونا در جامعه، به‌عنوان یکی از عوامل خطرآفرین در ستاد ملی و استانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تأکید کرد: حضور افراد مبتلا به کرونا در جامعه جرم است و اگر این افراد از قرنطینه خارج شوند باید به دستگاه قضایی معرفی شوند.

استاندار هرمزگان، افزود: همه شهروندان باید خود را یک فرد مبتلا به کرونا قلمداد و خود را ملزم به رعایت پروتکل ها، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی کنند.

همتی با اشاره به فشار اقتصادی ناشی از محدودیت ها و تعطیلی صنوف به قشر عظیمی از جامعه، خاطرنشان کرد: دولت کمک هایی را با توجه به محدودیت های کرونایی به خانواده ها تخصیص داده است، اما این بخش از کمک ها، هزینه های خانوارها را تأمین نمی کند و با توجه شرایط تحریم، امکانات مالی دولت نیز پاسخگوی پشتیبانی کامل از هزینه های خانوارها نیست که برای کنترل این بیماری با هزینه کمتر، نیازمند مشارکت همه شهروندان هستیم.

استاندار هرمزگان همچنین با تأکید بر الزام دستگاه های اجرایی برای رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی، از انجام ۲۵۲ مورد بازرسی از دستگاه اجرایی استان خبر داد و گفت: مدیران دستگاه ها مکلف هستند نسبت به تأمین ماسک و مواد ضدعفونی در ادارات اقدام کنند و پروتکل ها را به‌صورت کامل اجرا کنندیی کنند و پس از انجام بازرسی ها، ۱۲ دستگاه اجرایی اخطار کتبی و شفاهی گرفتند.

همتی، در این نشست از اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در استان نیز خبرداد و افزود: افرادی که مبتلا به کرونا هستند، باید تحت کنترل این طرح باشند و دوره دو هفته‌ای قرنطینه را با نظارت عوامل اجرای این طرح سپری کنند که همکاری مردم در اجرای این طرح حائز اهمیت است.

همتی همچنین از روند مطلوب اجرایی مصوبات سفر وزیر ارتباطات به هرمزگان خبر داد و گفت: توسعه اینترنت و شبکه فیبرنوری در دو منطقه بشاگرد و کوشا احمدی با جدیت در حال پیگیری است که تا ۲۰ اسفندماه این مصوبات به طور کامل اجرایی خواهد شد و دانش آموزان این مناطق برای دسترسی به منابع آموزشی و حضور در فضای مجازی با مشکلات کمتری روبرو خواهند بود.

بر اساس نتایج نشست امروز و با تأکید استاندار هرمزگان، فرمانداران شهرستان های مبادی ورودی استان نیز مکلف به تشدید نظارت ها شدند.

کد خبر 12094
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار