شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳ - Saturday, 20 July 2024
تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۰
رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی استان بوشهر تسریع می‌شود
بوشهر- رئیس کل دادگستری استان بوشهر بر تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مهم اقتصادی در حوزه تولید و صنعت و اتخاذ تدابیر لازم در این راستا تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مهرانگیز ظهر یکشنبه در بازدید از شرکت‌های صنعتی جنوب استان بوشهر با تبریک دهه کرامت و گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر بر تحقق شعار سال رهبر معظم انقلاب تاکید کرد.

وی یکی از اهداف مهم دستگاه قضائی در سال جاری را کمک به رونق تولید در بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی دانست و افزود: این راستا با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و حمایتی حقوقی و قضائی و امنیت پایدار در چارچوب قانون زمینه تداوم فعالیت این شرکت‌ها را فراهم و در رفع موانع آن‌ها نیز گام بر می‌دارد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر مهم‌ترین ارکان رضایتمندی جامعه کارگری را رعایت و پرداخت به موقع حق و حقوق این عزیزان دانست و گفت: مدیران شرکت‌ها باید با توجه لازم به حقوق قانونی کارگران، حقوق ماهیانه این قشر را به موقع پرداخت کرده و هیچ شرکتی نباید پرداخت حقوق کارگران را به تعویق اندازد.

مهرانگیز در ادامه به لزوم اجرای دقیق قوانین و مقررات در حوزه صنعت و کار تاکید کرد و گفت: مسئولان سعی کنند تا مسائلی که موجب خلل در روند کار و تولید می‌شود رخ ندهد.

لزوم تحقق اشتغال افراد بومی

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر اهمیت موضوع اشتغال افراد بومی استان، اضافه کرد: نظارت بر اجرای قانون استخدام حداقل ۵۰ درصد افراد بومی در صنعت نفت و گاز استان یک ضرورت است و ما تحقق آن را دنبال می‌کنیم.

مهر انگیز در راستای حفظ حقوق عامه از شرکت‌های منطقه خواست تا با عمل به مسئولیت اجتماعی پیرامونی خود در رفع مشکلات و کمبودها، در جهت کمک به مردم این منطقه اهتمام ویژه داشته باشند.

وی در ادامه از دادستان شهرستان جم خواست تا در مسئله تعریض جاده جم به پالایشگاه ورود جدی پیدا کنند و دستورات لازم صادر و تا حصول نتیجه آن را دنبال کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر بر تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مهم اقتصادی در حوزه تولید و صنعت اشاره کرد و افزود: جهت جلوگیری از اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی این قبیل پرونده‌ها تدابیر لازم اتخاذ شده است و این نوع پرونده‌ها در شعبه خاص و ویژه رسیدگی می‌شود.

وی همچنین با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته، با ارائه توصیه‌های لازم بر رعایت نکات زیست محیطی و توجه به سلامت محیط زیست که به عنوان یکی از مصادیق حقوق عامه بود تاکید کرد.

رضایتمندی مردم از دستگاه قضا

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با حضور در حوزه قضائی شهرستان جم از نزدیک با قضات و کارکنان دیدار کرد و با اطلاع از روند انجام فعالیت‌ها و بررسی مسائل و مشکلات، آن‌ها راهکارهای لازم را به منظور ارتقا و رفع این مسائل و مشکلات ارائه کرد.

مهرانگیز بر خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: رسیدگی به مسائل و خواسته‌های مردم در اسرع وقت و با دقت در دستور کار دستگاه قضائی استان بوشهر قرار دارد، زیرا این امر رضایتمندی مردم از دستگاه قضا را به دنبال دارد.

وی با اشاره به تعیین وقت‌های مناسب رسیدگی به پرونده‌ها، گفت: تمامی شعبات باید از اطاله دادرسی جلوگیری و پرونده‌ها را در وقت‌های مناسب رسیدگی کنند و در این خصوص، نظارت ویژه لازم است.

رسیدگی به پرونده‌های مسن

رئیس کل دادگستری استان بوشهر رسیدگی به پرونده‌های مسن را مهم دانست و گفت: تمامی پروندهای مسن حوزه قضائی باید مورد بررسی قرار گرفته و دلیل رسوبی شدن آن‌ها نیز مشخص و در اسرع وقت به صورت ویژه رسیدگی شود تا جایی که رسیدگی به پرونده‌ها به روز شود.

مهرانگیز در ادامه به اهمیت سیاست کاهش جمعیت کیفری اشاره کرد و گفت: سیاست حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری باید بر اساس دستورالعمل‌ها در رسیدگی‌ها اعمال و از عفوها و تخفیف مجازات‌ها نیز استفاده بهینه شود تا شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر اقدامات برای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه را مهم دانست و افزود: تحقق این مهم در برقراری امنیت و جلوگیری از بزهکاری نقش مهم و تأثیرگذاری در سطح جامعه دارد و لازم است با همکاری تمامی دستگاه‌ها با ارائه راهکارها و طرح‌های مناسب در این راستا تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی بر لزوم توسعه ایجاد صلح و سازش و گسترش آن در جامعه تاکید کرد و گفت: ضمن استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در جامعه، شورای‌های حل اختلاف باید فعال‌تر عمل کنند تا شاهد رشد بیشتر آمار صلح و سازش باشیم.

کد خبر 58349
منبع خبر : خبرگزاری مهر

نظر شما

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات بینندگان

تازه ترین اخبار
اخبار منتخب
خارگ
در شهر
انتخابات 1400
سامانه تردد کشتی
سامانه تردد کشتی
سامانه خدمات درمانی
سامانه تردد کشتی
پربازدیدترین اخبار
پربحث ترین اخبار